Okrągłe poduszki na Święta 0
Okrągłe poduszki na Święta

Już prawie grudzień i za chwilę będą Święta - uwielbiam ten czas... Dom pachnący piernikami i choinką, świąteczne dekoracje i ogień w kominku...

Dziś uszyję z Wami okrągłe poduchy na kanapę - będzie ich dużo za dużo :) ale poduch na kanapę nigdy dość. Zwłaszcza takich w świątecznym klimacie.

Zapraszam!

Właściwie to wcale nie miały być okrągłe poduchy, ale takich zwykłych mam już sporo i pomyślałam, że dla odmiany uszyję właśnie okrągłe.

Wolałam nie ryzykować wtopy w rysowaniu koła na materiale i przyniosłam z kuchni duży talerz, właściwie to mega duży talerz, na którym często podaję ciasta podczas rodzinnych spotkań. Ale nie o talerzu chcę Wam pisać :)

Do szycia potrzebujemy:

- duży talerz lub inną okrągłą rzecz, od której odrysujemy idealne koło

- tkaninę w świąteczne wzory

- guziki

- igły, nici, maszyna, szpilki

kulka silikonowa do wypełnienia poduszek

 

 Szyjemy:

Jak widzisz na powyższym zdjęciu po odrysowaniu na materiale koła - wycięłam już 4 kawałki materiału.

Następnie spięłam szpilkami dwa kawałki tkaniny prawymi stronami do środka.

I teraz już naprawdę szyjemy. Wzdłuż brzegów wyciętego koła, zostawiając około 1 cm na późniejsze nacięcia tkaniny, aby koło było naprawdę kołem i nie miało załamań na szwach.

Tak wygląda brzeg zszytej poduchy.

Tym razem pamiętałam, aby zostawić niezszyty kawałek około 6 cm i zamocowałam ścieg.

Postanowiłam, że zamiast nacinania dookoła, obetnę brzegi nożyczkami z ząbkami. Jestem bardzo ciekawa czy poducha mi wyjdzie jak trzeba? Hmm... Zobaczymy!

Odwracam poduchę na prawą stronę, prasuję i wypełniam ją kulką silikonową. Na dwie poduchy ze zdjęć zużyłam około 300 g kulki.

Następnie zszywam ręcznie (ściegiem krytym) otwór, który posłużył mi do wywinięcia poduch na prawa stronę i przez który wpychałam kulkę silikonową.

No i są! Poduchy w świątecznym klimacie. Żeby jednak trochę je jeszcze ozdobić postanowiłam, że przyszyję guzik na środku każdej poduszeczki.

Gotowe!

 Przyznaję się, w sumie uszyłam 6 okrągłych poduszek :) W planach jeszcze dwie!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl